Logo

فروشگاه

  • مادو۲۳۰

  • قطعات یدکی

مادو موتور

  • درباره ما

  • نمایندگی‌ها

سایر

  • سوالات متداول

info@madomotor.com

سوالات متداول

پیمایش مادو۲۳۰ چقدر است؟

مادو 230 با یک پک باتری 31 آمپر لیتیوم که کامل شارژ شده باشد، در مسیر مسطح و با راکب حدودا 90 کیلوگرمی و با سرعت 40 کیلومتر بر ساعت می‌تواند مسافت 60 الی 80 کیلومتر را طی کند.مادو 230 به راحتی توان عبور از تمامی مسیرهای سربالایی شهرهای ایران، یک ترک و یا حتی دو ترک سنگین وزن را داراست. منتهی هرچقدرسرعت از 40 کیلومتر بر ساعت بیشتر شود، راکبین بیشتر و سنگینتر باشند و یا سربالایی شدیدتر باشد؛ میزان پیمایش طبیعتا کاهش پیدا می‌کند.

عمر باتری‌ها چقدر است؟ هزینه تعویض و یا تعمیر آن‌ها چقدر است؟

سلول باتری لیتیوم قابل تعویض است و نیاز به تعویض کامل پک نیست. در صورت نیاز به تعویض می‌توانید باتری‌های خراب خود را به فروش برسانید. با ابزار مناسب میتوان باتری‌ها را در کمتر از 40 دقیقه تعویض نمود. باتری‌های لیتیوم مادو در صورت استفاده‌ی صحیح و بر اساس نکاتی که در دفترچه‌ی راهنما درج شده 4 الی 5 سال و یا حداقل 1000 سیکل کامل عمر می‌کنند.

تفاوت باتری لیدژل و باتری لیتیوم چیست؟

مادو 230 از باتری لیتیوم 230 آمپر استفاده می کند، تفاوت باتری لیدژل و باتری لیتیوم در وزن، عمر و قیمت آنهاست. باتری های لیتیومی دارای عمر بالاتر و وزن بسیار کمتری است. به دلیل وزن کمتر، پیمایش، سرعت و قدرت موتور در مقایسه با باتری‌های لیدژل کمی بیشتر بوده، ولی قیمت بالاتری دارند.

سرعت و شتاب مادو۲۳۰ چقدر است؟

مادو 230 دارای سوئیچ تنظیم حداکثر سرعت و شتاب هست که دارای 3 حالت است که به ترتیب 45 ، 60 و 80 کیلومتر بر ساعت سرعت دارند. نقطه‌ی برتری موتورسیکلت‌های برقی مخصوصا موتورسیکلت‌های مادو، شتاب آن‌ها بوده که تقریبا از تمامی موتورسیکلت‌ها و حتی خودروهای موجود در شهر بیشتر بوده و این موتورها را به گزینه‌ای ایده‌آل برای عبور در ترافیک و مناطق شهری نموده است.

مدت زمان شارژ کامل این موتورها چند ساعت است؟

5 الی 6 ساعت زمان شارژ یک پک باتری 31 آمپر است. همچنین این موتورها با شارژ به مدت زمان 3 ساعت، حداقل 30 کیلومتر پیمایش خواهند داشت. شارژر این موتورها در هنگام شارژ کامل به طور هوشمند فرآیند شارژ را قطع می‌کند تا آسیبی به باتری‌ها نرسد.

آیا می‌توان با برق خانگی (شهری) این موتورها را شارژ کرد؟ هزینه هر بار شارژ کامل چه میزان است؟

موتورهای برقی مادو برای شارژ فقط نیاز به برق معمولی خانگی (شهری) دارند و نیاز به برق فشار قوی و غیر آن ندارند.

آیا رانندگی با موتورهای برقی مادو نیازمند گواهینامه است؟ آیا این موتورها پلاک می‌شوند؟

طبق قانون راهور تمامی موتور سیکلت‌های برقی فارغ از سایز، قدرت و سرعت نیازمند نصب پلاک و تهیه برگه سبز (سند راهور) بوده و راکب نیز میبایست گواهینامه رانندگی موتورسیکلت را دارا باشد.مادو 230 به صورت پلاک شده و با سند خام از کارخانه خارج شده و به فروش می‌رسد. در هنگام خرید یک نسخه فاکتور فروش رسمی کارخانه (سند شرکت) تحویل خریدار می‌شود. برای تهیه برگه سبز و کارت موتور خریدار میبایست موتورسیکلت خود را بیمه نموده (بیمه شخص ثالث یک ساله از تمامی شرکت‌های بیمه قابل تهیه است) و مدارک مورد نیاز تعیین شده توسط راهور را آماده کرده و تحویل نمایندگی دهد. سپس نمایندگی نسبت به تهیه برگه سبز از طریق راهور اقدام می‌نماید. کارت موتور توسط راهور صادر شده و توسط ایشان به آدرس اعلام شده پست می‌گردد. توصیه جدی مجموعه مادو موتور به تمامی مصرف کنندگان موتور‌سیکلت‌های برقی، توجه به قانون، تهیه بیمه شخص ثالث، تهیه برگه سبز (سند راهور)، تهیه گواهینامه رانندگی موتور‌‌سیکلت و استفاده از کلاه ایمنی در همه شرایط است.

مادو 230 چقدر توانایی حمل بار دارد؟

برای مادو 230 300 کیلوگرم توانایی حمل بار به طور رسمی اعلام شده است. ولی این به این معنا نیست که توانایی حمل بیشتر ندارند. مادو 230 توانایی حمل بار تا بیش از 2 برابر این مقدار را دارد، منتهی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، پیمایش کاهش می‌یابد.ویژگی دیگر این موتورها صندوق زیر زین است که ظرفیت گنجایش مقادیر زیادی از وسایل را داراست.

آیا موتورسیکلت‌های مادو ساخت ایران است؟ طراحی این موتورها کار کجاست؟

اکثر قطعات موتورسیکلت‌های برقی مادو ساخت ایران بوده و در ایران مونتاژ می‌شوند و از جهت خدمات پس از فروش و تامین قطعات برخلاف دیگر موتورهای برقی موجود در بازار نیازی به نگرانی نخواهد بود. قطعاتی که فعلا ساخت ایران نیستند ساخت چین ‌است.طراحی اولیه این موتور توسط شرکت ژاپنی یاماها انجام شده است.

هزینه تعمیر و نگهداری موتورسیکلت‌های برقی به چه میزان است؟

موتورسیکلت‌های برقی به دلیل عدم وجود اجزای متحرک در معرض خرابی و آسیب‌دیدگی نیستند و به همین دلیل نیازی به تعمیرات و نگهداری مداوم ندارند و تنها مواردی که راننده میبایست به آن توجه نماید روغن و لنت ترمز است که هزینه‌ی بسیار پایینی در مقایسه با موتورهای بنزینی خواهند داشت. از طرف دیگر موتورسیکلت‌های برقی مادو ساخت ایران بوده و از کیفیت ساخت بالایی برخوردارند و در صورت بروز مشکل در قطعات اصلی، شامل گارانتی خواهند بود و همچنین در صورت شکستگی قطعات حین برخورد یا تصادف، هزینه بسیار پایینی برای تعمیرات خواهند داشت. علاوه بر این قطعات مادو 230 در تعمیرگاه‌های مجاز این شرکت در سطح شهر به سهولت در دسترس بوده و خدمات مرتبط با گارانتی به طور رایگان و خدمات تعویض و یا تعمیر قطعات با هزینه‌ای نازل به مشتریان ارائه خواهد شد.

آیا موتورسیکلت‌های برقی مادو مناسب مناطق مرطوب و بارانی هستند؟

بله، موتورسیکلت‌های برقی مادو در هر محیط و شرایطی اعم از مرطوب، گرم و خشک، سرد و ... بدون هیچ مشکلی قابل استفاده هستند.

خدمات پس از فروش و گارانتی موتورهای مادو چگونه است؟ دفاتر فروش مادو در چه نقاطی قرار دارند؟

موتورسیکلت‌های برقی مادو ساخت ایران بوده و به همین دلیل خدمات پس از فروش آنها اعم از تعمیرات و تامین قطعات به وفور و به سهولت از طریق تعمیرگاه‌های مجاز مادو، فروشگاه‌های فروش قطعات وسایل موتوری و همچنین وب سایت و اپلیکیشن فروش قطعات مادو ممکن خواهد بود. ارائه خدمات مرتبط با گارانتی قطعات مادو 230 در تعمیرگاه‌های مجاز مادو ارائه می‌شود. برای اطلاع از دفاتر فروش و تعمیرگاه‌های مجاز موتورسیکلت‌های برقی مادو به وبسایت madomotor.ir مراجعه نمایید.